Rekrutacja na studia I stopnia została zakończona

Zakończył się proces rejestracji na studia pierwszego stopnia w Politechnice Łódzkiej. Do wyboru kandydaci mieli 54 kierunki stacjonarne i 7 niestacjonarnych.

12 lipca Politechnika Łódzka zakończyła rekrutację na studia I stopnia na rok akademicki 2022/2023. Do tej pory Dział Rekrutacji PŁ zarejestrował ponad 3100 teczek z dokumentami kandydatów na studia stacjonarne i ponad 250 na studia niestacjonarne. Wciąż jeszcze napływają dokumenty kandydatów wysłane pocztą tradycyjną, zatem liczba zgłoszeń ulegnie jeszcze zmianie.

W tegorocznej rekrutacji Politechnika Łódzka oferowała 54 kierunki studiów w trybie stacjonarnym i 7 w niestacjonarnym. Kandydaci mogli wybrać maksymalnie 8 kierunków studiów. Dr Joanna Ochelska-Mierzejewska, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji, tak komentuje obecny etap postępowania rekrutacyjnego:

Można zaobserwować pewne tendencje wśród wyborów kandydatów. Szczególnie chętnie w tegorocznej rekrutacji wybierane są kierunki informatyczne (zarówno w języku polskim, jak i angielskim) oraz kierunki związane z biznesem (również w języku polskim i angielskim). To ukierunkowanie kandydatów na te dwa obszary obserwujemy od kilku lat, ale cieszy także fakt, że można zaobserwować wzrost zainteresowania kierunkami z zakresu fizyki oraz szeroko rozumianej chemii, czy też papiernictwem i poligrafią.

Dużym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kierunki artystyczne, jak architektura oraz wzornictwo. Przed tymi kandydatami postawiliśmy jeszcze jedno wyzwanie, a mianowicie sprawdzian z uzdolnień plastycznych. Dla niektórych z nich będzie to pierwsze spotkanie z Politechniką Łódzką. Mam nadzieję, że będą to nasi przyszli studenci.

Trzymam kciuki za wszystkich naszych kandydatów, tych zdających sprawdzian uzdolnień plastycznych, ale również tych, którzy czekają tylko na wyniki, aby spełniły się ich marzenia związane z Politechniką Łódzką. Do zobaczenia na korytarzach różnych Wydziałów Politechniki Łódzkiej.

Ostateczne listy przyjętych zostaną ogłoszone 22 lipca o godzinie 14:00.